Část 4. - Tipy a triky k programu

25. 7. 2014 00:00

Poslední lekce se bude věnovat doplňkům k programu, jednoduchému bludišti. Cílem této lekce je nasměrovat vás ke správnému řešení, takže jenom vám řeknu nějaké návrhy na vylepšení.

Bludiště obsahuje časomíru. Už jen to slovo časomíra vyzývá k soubojům na čas, takže pokud chcete soupeřit s přáteli jen tak z nudy a zjistit, kdo je rychlejší, snižte hodnotu intervalu a tím docílíte častějšího opakování obslužné události a zvýšení přesnosti výsledku. Nezapomeňte však na úpravu zobrazované hodnoty! Pokud by jste snížili interval na 500 a dostali výsledek 20, znamená to, že dotyčnému trvalo bludiště 10 SEKUND.

Dále je pěkné, když můžete výsledky uložit. Pomocí prvku ListBox a metody Add(), můžete přidávat výsledky do tohoto prvku. Doporučuji také použít třídící algoritmy, které Vám výsledkovou listinu zpřehlední. Výsledky se po vypnutí programu vymažou.

Pokud Vás zajímá, jak zvýšit složitost bludiště, můžete například rozpohybovat prvky. Pomocí vlastnosti Location můžete přesouvat prvky. Při kombinaci s prvkem Timer (jehož hodnota intervalu se pohybuje v desítkách) můžete vykouzlit jednoduché pohyblivé překážky.

Pro více úrovní a tvorbu pater v bludišti použijte prvek Panel, který shlukuje prvky v sobě a nabízí tak jednoduchou práci se všemi prvky naráz. Pokud tedy vytvoříte 3 patra, stačí jen při ukončení prvního zneviditelnit jej pomoci vlastnosti Visible a zviditelnit patro 2.

Dále je možné vytvořit systém životů a na čase závisející systém bodů. 

Fantazii se meze nekladou. Já jsem zde uvedl pár námětů na zajímavější bludiště, takže můžete kombinovat a vytvářet složitější a složitější bludiště s životy a bodovým ohodnocením. Pokud budete chtít, můžete se se svým programem pochlubit. Stačí napsat na naši e_mail adresu, která je uvedena na konci stránky

Tím jsme tedy lekci Bludiště kompletně uzavřeli. Příští týden se dozvíte, který program budeme vytvářet dále.

Váš tým GoID

 

Fotogalerie:

Všechny fotky k lekci najdete na našem Facebook profilu a nebo na dropbox. Ke stažení i se vzorovým příkladem v sekci Download -> Seriál C#.