Co se událo za školní rok 13/14

18.06.2014 20:00

18. červen - den kdy už téměř nikdo ve škole nic nedělá, učitelé i žáci odpočívají a koupaliště se pomalu začínají plnit vodou. A to je i signál i ke zhodnocení roku nejen ve škole, ale i pro nás, protože všichni jsme svázaní školou a musíme se, bohužel, řídit podle ní. A tak tedy také zhodnotíme tento rok.

STC - Studentské trenérské centrum od společnosti Microsoft, která tento program doporučuje žákům se zájmem o informační technologie. Program je doporučován studentům 2. ročníků střední školy, protože poté je jednodušší přecházení do programu, který funguje na vysokých školách, ale lze udělat výjimky. Po absolvování prvního roku v tomto programu, kdy jsme se učili Office -> Word, Excel, Outlook, Access, PowerPoint a OneNote, můžeme získat ocenění Office Master, který je jeden z nejlepších ocenění, které se týká Office. V dalších ročnících se budu zaměřovat na programování. K tomu navazuje i další zkratka

MSP - Microsoft Student Partners je další program, který Microsoft nabízí studentům středních, ale především vysokých škol. Celý program spočívá v prezentování a blogování o technologiích, především Microsoft technologie. Výhodou programu není jenom software, ale také možnost titulu MSP, který je celosvětově uznávaný. Navíc na konci školního roku je vyhlašováno 5 nejlepších MSP za daný školní rok. Do tohoto programu bych se chtěl přihlásit od třetího ročníku na střední škole. 

Software - Co se týče software části, i ta byla rozšířena. Programy Základy matematiky a DVDatabaze (publikace se očekává na začátku prázdnin). Přes prázdniny připravíme nový program, který bude na WP8 (a možná i android). 

Základy matematiky -> verze 2.2. Prozatím poslední verze se všemi doplňky. Popis programu najdete na stránce Základy matematiky a nebo v prezentaci programu.
DVDatabaze -> verze 1.0 alpha. Nový program pro databázi filmů s připojením na csfd.cz. Díky propracovaným funkcím a jednoduchému vzhledu vám program nabídne jednu z nejlepších správ vašich filmů a to vše na jednom místě. Hledání a procházení filmů nebylo zábavnější. Více se dozvíte v prezentaci
SleepWell -> program, který vám zajistí nejlepší spánek a probuzení. Na tomto programu, který je určen pro Window Phone 8.1, budeme pracovat od začátku prázdnin, kdy na jejich konci bude znám vzhled a cena programu. Uvažujeme o vytvoření verze i pro Android, ale naše stávající kapacity programátorů nám tuto možnost neumožňují, proto hledáme další lidi, kteří by se chtěli do našeho týmu zapojit. Plná verze programu, by měla být hotova do konce roku.

Články - Byla přidána spousta článků v programování Články. Mezi nejnovější články patří Office 2013, kde hodnotím vzhled a provedení programu Word a porovnávám jej s předchozími verzemi. Dále připravujeme článek o internetové službě Live.com a vývojářskému programu Visual Studio, který využíváme.

Noví členové - Dále také hledáme mladé nadšence se zájmem o IT. Nabízíme možnost pracovat v kolektivu mladých lidí s možností zapojení se do programů od společnosti Microsoft a získat tak spousty ocenění. Pokud se chcete přidat k nám, napište nám. GoID - když chcete rozumět IT

Chcete se více dozvědět o GoID: Podívejte se na Facebook nebo na Twitter.